IDM icon
Internet Download Manager
Iran's Official Representative

 

نمایندگی رسمی اینترنت دانلود منیجر

صفحه نخست  دانلود  خرید آی دی ام  درباره ما - تماس با ما
   
سوالات متداول>دانلود با آی دی ام
  در این قسمت پاسخ بیشتر سوالات خود را پیدا میکنید. لطفا مطالب زیر را مطالعه بفرمایید. اگر پاسخ سوال خود را نیافتید با ما تماس بگیرید.

برای مشاهده پاسخ هر سوال روی آن کلیک کنید.

دانلود با آی دی ام
- برنامه را نصب کردم، حالا چگونه از آن استفاده کنم؟
- چگونه آدرس فایل را وارد برنامه کنم؟
- چگونه لینک چند فایل را با هم  به لیست دانلود اضافه کنم؟
- چگونه از زمان بندی برنامه استفاده کنم؟ (دانلود فایلها بر اساس زمان و تاریخ)
- ارتباط اینترنت من به صورت حجمی میباشد، چگونه میتوانم حجم مشخصی از فایلها را دانلود کنم تا از مقدار مشخصی فراتر نرود؟
- من اکانت پرمیوم یک سایت را دارم. چگونه میتوان آی دی ام را برای اکانت پرمیوم سایت خاصی تنظیم کرد؟
- در هنگام دانلود از سایت رپیدشر وضعیت دانلود روی 99 درصد میایستد.
- آی دی ام در حالتی که دانلود انجام نمیشود از پهنای باند اینترنت استفاده میکند/دانلود انجام نمیشود ولی اینترنت دانلود منیجر در حال مصرف از اینترنت میباشد.


پاسخها:


- برنامه را نصب کردم، حالا چگونه از آن استفاده کنم؟
آی دی ام بعد از نصب آماده استفاده است. به طور کلی بعد از نصب این برنامه، برای کاربر غیر حرفه ای همه چیز فراهم شده است. برای مثال وقتی روی لینک فایل صوتی کلیک کنید این برنامه به طور خودکار فعال شده و شروع به دانلود میکند. اگر مایلید برنامه را فارسی کنید به این لینک مراجعه نمایید. توجه کنید که حتی اگر برنامه را اجرا نکرده باشید، هنگام کلیک روی لینک دانلود، به صورت خودکار اجرا میشود؛ پس نیازی نیست که برنامه همیشه در حال اجرا باشد. فقط هنگامی که برنامه در حال دانلود میباشد یا زمان بندی را تنظیم کرده اید، باید برنامه در حال اجرا باشد.

- چگونه آدرس فایل را وارد برنامه کنم؟
شما میتوانید بعد از کپی کردن آدرس فایل در مرورگر خود روی آیکون "آدرس" نوار ابزار برنامه کلیک کنید. برنامه به صورت خودکار لینک شما را اضافه میکند. سپس روی "تایید" کلیک کنید. اگر بیشتر از دو لینک را میخواهید وارد برنامه کنید به این قسمت مراجعه کنید. اگر فایل مورد نظر شما به صورت خودکار توسط آی دی ام دانلود نمیشود (پسوند فایل برای برنامه ناآشناست) به این قسمت رجوع کنید.

- چگونه لینک چند فایل را با هم  به لیست دانلود اضافه کنم؟
گاهی اوقات مخصوصا برای کاربران حرفه ای تر پیش می آید که مایل باشند لینکهای زیادی را وارد برنامه کنند. در این حالت اضافه کردن دستی و تک به تک لینکها کار طاقت فرسایی است. شما میتوانید لینکها را با استفاده از کلیپ برد ویندوز وارد برنامه کنید. لینک فایلها را در مرورگر خود انتخاب و Ctl+C را فشار دهید. سپس وارد آی دی ام شده از منوی "امور" روی گزینه "اضافه کردن چند لینک از حافظه" کلیک کنید. پنجره ای باز میشود که لینکهای موجود در کلیپ برد (یا همان حافظه موقتی ویندوز) را به شما نشان میدهد. سپس لینکهای مورد نظر را انتخاب کنید و روی "تایید" کلیک نمایید. یا میتوانید یکسره همه لینکها را با کلیک روی "علامت گذاری همه" انتخاب کنید تا همه فایلها انتخاب شوند. سپس میتوانید با مراجعه به زمان بندی آنها را برای دانلود زمان بندی کنید. یا اینکه روی آغاز صف کلیک کنید تا دانلود آنها آغاز شود.

- چگونه از زمان بندی برنامه استفاده کنم؟ (دانلود فایلها بر اساس زمان و تاریخ)
زمان بند برنامه وسیله بسیار مناسبی است که برای تنظیم و مرتب کردن دانلودها بر اساس زمان آغاز دانلود مورد استفاده قرار میگیرد. برای باز کردن آ روی آیکون "زمان بندی"روی نوار ابزار برنامه کلیک کنید. پیشنهاد میشود برای آزمایش امکانات آن چند لینک را وارد برنامه کرده و با گزینه های آن خود را آشنا کنید. این گزینه وسیله بسیار مناسبی برای افرادی که از اینترنت نامحدود یا اینترنت نامحدود شبانه استفاده میکنند است. اگر از نسخه فارسی برنامه استفاده میکنید گزینه های آن بسیار گویا هستند و فقط کمی نیاز به آشنایی دارند. توجه کنید که اگر مایل به استفاده از زمان بندی برای دانلود شبانه و زمان بندی شده میباشید حتما برنامه را در حال اجرا بگذارید. اگر برنامه در حال اجرا نباشد نمیتواند شروع به دانلود کند. به عبارت دیگر برنامه ای که حال اجرا نباشد نمیتواند خود به خود اجرا شود!
مثال: ما میخواهیم 10 لینک برنامه که از سایت softpedia گرفته ایم را شبانه دانلود کنیم. وارد زمان بند برنامه میشویم. ابتدا از قسمت "فایلهای موجود در صف" فایلها را بررسی میکنیم تا چیزی از قلم نیافتاده باشد. اگر درجه اهمیت دانلود فایلی از دیگری بیشتر است روی آن کلیک کرده و با استفاده از آیکونهای زردی که پایین پنجره است آن را به بالای لیست انتقال میدهیم. پس توجه کنید که ترتیب دانلود فایلها بر اساس لیست زمان بند است نه لیست پنجره اصلی برنامه. سپس به قسمت زمان بندی برمیگردیم. گزینه زمان شروع فایل را فعال کرده ساعت شروع دانلود را مشخص میکنیم. در مثال ما اینترنت نامحدود شبانه از ساعت 1 صبح آغاز میشود. برای اطمینان از اختلافهای جزیی ساعت سرور با کامپیوتر، ساعت شروع دانلود را روی 1:05 قبل از ظهر (a.m) تنظیم میکنیم. سپس روز و تاریخ دانلود را معین میکنیم. توجه کنید که برای مثال اگر ساعت 11 شب 21 دسامبر است، شروع دانلو ساعت 1:05 صبح میشود به تاریخ 22 دسامبر نه 21 دسامبر. همچنین مایل هستیم دانلود ها ساعت 7 صبح قطع شوند (زمانی که اینترنت شبانه به پایان میرسد). پس گزینه "قطع دانلود در زمان" را فعال کرده ساعت 6:55 قبل از ظهر (a.m) را تنظیم میکنیم. همچنین میخواهیم اگر دانلودها قبل از آن زمان به پایان رسیدند کامپیوتر خاموش شود. گزینه "بعد از اتمام دانلودها، کامپیوتر را خاموش کن" را فعال میکنیم. توجه کنید که تنظیمات شما ذخیره نخواهند شد مگر اینکه روی کلید "اجرا" کلیک کنید. پس روی اجرا کلیک میکنیم و زمان بندی برنامه را میبندیم. برنامه را در حال اجرا رها میکنیم تا در زمان مشخص شده شروع به دانلود کنند.

- ارتباط اینترنت من به صورت حجمی میباشد، چگونه میتوانم حجم مشخصی از فایلها را دانلود کنم تا از مقدار مشخصی فراتر نرود؟
از نوار ابزار برنامه روی "تنظیمات" کلیک کنید. سپس قسمت (tab) "ارتباط با شبکه" را باز کنید. گزینه "محدود سازی دانلودها" را فعال کرده تنظیمات مربوطه را انجام میدهیم.
مثال1: میخواهیم در هر روز بیشتر از 1 گیگابایت دانلود نداشته باشیم. پس گزینه مربوطه را فعال میکنیم. هر گیگابایت برابر 1024 مگابایت است. پس در باکس اول عدد 1024 و در باکس دوم عدد 23 را وارد میکنیم. (ساعت اول= 0 تا 1 پس ساعت 23 تا 24=23)
مثال2:آی اس پی اجازه دانلود 4 گیگابایت در ماه را میدهد.میخواهیم طوری تنظیم کنیم که علاوه بر دانلودهای روزانه، حجمی هم برای مرور سایتهای مختلف باقی بماند. برای این منظور 10 مگابایت روزانه برای مرور در نظر میگیریم. 10 ضربدر 30= 300 مگابایت مختص مرور. حجم مجاز دانلود ماهانه=4 گیگابایت ضربدر 1024 = 4096 مگابایت. 300 مگابایت (مرور ماهانه) منهای 4096=3796 مگابایت. حال حجم مجاز دانلود روزانه برابر است با  3796 تقسیم بر 30 روز برابراست با 126.5. از آنجایی که برنامه فقط عدد صحیح را قبول میکند آن را 126 در نظر میگیریم (از حدود 500 کیلوبایت صرف نظر میکنیم). پس در این حالت در باکس اول رقم 126 و در باکس دوم رقم 23 را وارد میکنیم.

- من اکانت پرمیوم یک سایت را دارم. چگونه میتوان آی دی ام را برای اکانت پرمیوم سایت خاصی تنظیم کرد؟
برخی سایتها دانلودها را برای کاربران معمولی خود محدود میکنند و اگر کاربر دائمی باشید برای آسان تر شدن باید اکانت پرمیوم از آنها خریداری کنید. این سایتها برای اینکار یوزر نیم و پسووردی برای دانلود پرمیوم به شما میدهند. بدون وارد کردن این یوزر و پس قادر به استفاده از امکانات آن نخواهید بود. لطفا توجه نمایید که صرفا وارد کردن یوزر و پس به مرورگر خود به معنی این نیست که آی دی ام میتواند فایلها را به صورت اکانت پرمیوم دانلود کند. پس باید وارد "تنظیمات" برنامه شوید و در قسمت "سایتهای با پسوورد" روی "جدید..." کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید. یوزر و پس خود را در باکسهای مشخص شده وارد کرده و روی OK کلیک کنید. توجه: برخی سایتها آدرس فایلی که به صورت پرمیوم ارسال میکنند با آدرس اصلی سایتشان متفاوت است (مانند مثال بالا). پس باید آدرس سایت را با استفاده از ستاره "*" (شیفت+8) وارد کرد.
مثال: وارد کردن تنظیمات برای سایتی فرضی بدین گونه است:

http://*.example.com/*

که نیازی به تایپ http:// نمیباشد.

- آی دی ام در حالی که دانلودی انجام نمیشود از پهنای باند اینترنت استفاده میکند/دانلود انجام نمیشود ولی اینترنت دانلود منیجر در حال مصرف از اینترنت میباشد.
از نسخه کرک شده استفاده نکنید! 
     

تماس با ما درباره ما
نمایندگی رسمی اینترنت دانلود منیجر در ایران ©